Folklórní festival 7.9.2018

Dne 7. 9. naše škola, 2. – 9. ročník, navštívila velký sál karlovarského hotelu Thermal, kde byla přichystána přehlídka Karlovarského folklórního festivalu 2018. Každoročně festival pořádá vystoupení několika souborů z domova i ze zahraničí pro školy karlovarského regionu. Naše škola se zúčastnila již potřetí.
Ve svých vystoupeních předvedli lidové tance tanečníci z Alžírska, Makedonie a Indie.

„Karlovarský folklorní festival si klade za cíl chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska….sbližuje a integruje

Festival svou otevřeností vůči všem věkovým i sociálním skupinám, a jejich aktivním zapojením do mnoha doprovodných akcí, poskytuje prostor pro navazování nových přátelství i profesionálních kontaktů. Během festivalu se setkávají účinkující ze všech koutů světa, a přicházejí do přímého kontaktu s diváky, nehledě na národnost, rasu, či náboženské vyznání. Festival tak otevírá prostor pro mezinárodní kulturní dialog. Karlovarský folklorní festival má také za cíl, prostřednictvím folkloru a tradic národností, které žijí v České republice v menšině, přispět k jejich vzájemnému respektu a toleranci, a usnadnit tak jejich soužití s českou kulturou.“ (https://www.karlovyvary.cz/cs/mezinarodni-folklorni-festival-2018)